Ціноутворення (179916)

Посмотреть архив целиком

60.

Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 48040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції- 20 грн, а рентабельність продукції-20%.

Прибуток на одиниці продукції:

Прибуток = Собівартість*Рентабельність

20*0,2=4 грн

Сума ПДВ в виручці підприємства:

48040/6=8006,67

Виручка підприємства без урахування ПДВ:

48040-8006,67=40033,33

Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

20+4=24

Кількість виготовленої продукції підприємством:

4033,33/24=1668,06

61. .

Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1200 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 8,5 грн., роздрібна ціна з ПДВ - 19,66 грн., збутова і торгівельна націнки - відповідно 7 і 20%.

Сума торгової націнки:

19,66*20/120=3,28

Продажна ціна оптового посередника:

19,66-3,28=16,38

3. Сума збутової націнки:

16,38*7/107=1,07

4. Відпускна ціна виробника з ПДВ:

16,38-1,07=15,31

5. Сума ПДВ:

15,31*20/120=2,55

6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:

15,31-2,55=12,76

7. Сума прибутку підприємства на одиниці продукції:

12,76-8,5=4,26

8. Прибуток підприємства:

4,26*1200=5112.


62.

Визначте, якою повинна бути собівартість, одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 25%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 10 і 20%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 350 грн

Сума торгової націнки:

350*20/120=58,33

Продажна ціна оптового посередника:

350-58,33=291,67

3. Сума збутової націнки:

291,67*10/110=26,51

4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

291,67-26,51=265,16

5. Сума ПДВ:

265,16*20/120=39,77

6. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

265,16-39,77=225,39

7. Прибуток виробника:

225,39*25/125=45,07

8. Собівартість:

225,39-45,07=180,32


63.

Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 59040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції - 20 грн, а рентабельність продукції-20%.

1. Сума ПДВ в виручці підприємства:

59040*20/120=9840

2. Виручка підприємства без ПДВ:

59040-9840=49200

Прибуток виробника на одиниці продукції:

Прибуток=Собівартість*Рентабельність

20*0, 20=4

Відпускна ціна виробника без ПДВ:

20+4=24

Кількість продукції:

49200/24=2050


64.

Визначте, якою повинна бути собівартість одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 30%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 25%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 250 грн.

Сума торгової націнки:

250*25/125=50

Продажна ціна оптового посередника:

250-50=200

3. Сума збутової націнки:

200*15/115-26,09

Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

200-26,09=173,91

4. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

200-26,09=173,91

5. Сума ПДВ:

173,91/6=28,98

6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:

173,91-28,98=144,93

7. Прибуток підприємства на одиниці продукції:

144,93*30/130=33,44

8. Собівартість:

144,93-33,44=111,49


65.

Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1000 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 6,5 грн. роздрібна ціна з ПДВ - 16,56 грн., збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 20%.

Сума торгової націнки:

16,56/6=2,76

2. Продажна ціна оптового посередника:

16,56-2,76=13,80

3. Збутова націнка:

13,80*15/115=1,80

4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

13,80-1,80=12,00

5. Сума ПДВ:

12,00/6=2,00

6. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

12,00-2,00=10,00

7. Прибуток на одиниці продукції?

10,00-6,50=3,50

8. Прибуток товаровиробника:

3,50*1000=3500

66.

Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,95 коп. рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс евро - 5,19 грн). Визначити ціну реалізації 1 пляшки горілки (0,5л)

Прибуток на 1 л 100% спирту:

0,95*0,25=0,24

2. Оптова ціна (1 л спирту) виробника:

0,95+0,24=1, 19

3. Оптова ціна 1 пляшки горілки:

1, 19/2/2,5=0,24

4. Ставка акцизу в гривнях:

3*5, 19=15,57

5. Ставка акцизу на 1 пляшку горілки:

15,57/2/2,5=3,11

6. Відпускна ціна виробника без ПДВ::

0,24+3,11=3,35

7. Сума ПДВ:

3,35*0,2=0,7

8. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

3,35+0,7=4,05


67.

Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 260 грн, рентабельність-35%.

Ставка акцизного збору - 35%. Розрахувати відпускну ціну виробника, а також суму ПДВ і акцизного збору.

Прибуток підприємства на 1 куртці:

260*0,35=91

Оптова ціна виробника:

260+91=351

Сума акцизного збору:

351*0,35=122,85

Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

351+122,85=473,85

Сума ПДВ:

473,85*0,2=94,77

Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

473,85+94,77=568,62


68.

Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,85 коп., рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс євро-5,29 грн). Визначити ціну реалізації.

Прибуток підприємства на 1 л спирту

0,85*0,25=0,21

Оптова ціна підприємства без ПДВ:

0,85+0,21=1,06

Сума акцизного збору в грн.:

3*5,29=15,87

Відпускна ціна підприємства без ПДВ:

15,87+1,06=16,93

Сума ПДВ:

16,93*0,2=3,39

Відпускна ціна виробника з ПДВ:

16,93+3,39=20,32


69.

Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 200 грн, рентабельність-40%... ... .

Ставка акцизного і збору - 35%. Розрахувати відпускну ціну виробника, а також суму ПДВ і акцизного збору.

Прибуток підприємства на 1 куртці:

200*0,4=80

Оптова ціна виробника:

200+80=280

Сума акцизного збору:

280*0,35=98

Відпускна ціна виробника без ПДВ:

280+98=378

Сума ПДВ:

378*0,2=75,6

Відпускна ціна виробника з ПДВ:

387+75,6=453,6


70.

Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 200 грн, рентабельність - 40%.

Ставка акцизного збору - 35%. Витрати і прибуток підприємства оптової торгівлі складають 10 грн у розрахунку на 1 куртку. Визначити ціну оптової торгівлі.

Прибуток підприємства на 1 куртці:

200*0,4=80

Оптова ціна виробника:

200+80=280

Сума акцизного збору:

280*0,35=98

Відпускна ціна виробника без ПДВ:

280+98=378

Сума ПДВ:

378*0,2=75,6

Відпускна ціна виробника з ПДВ:

387+75,6=453,6

Ціна оптової торгівлі:

453,6+10=63,6


71.

Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 150 грн, рентабельність-30%

Ставка акцизного збору - 35%. Витрати і прибуток підприємства оптової торгівлі складають 10 грн у розрахунку на 1 куртку, витрати і прибуток роздрібної торгівлі-15 грн. Визначити роздрібну ціну.

Прибуток на 1 куртці:

150*0,3=45

Оптова ціна виробника:

150+45=195

Сума акцизного збору:

195*0,35=68,25

Відпускна ціна виробника без ПДВ:

195+68,25=263,25

Сума ПДВ:

263,25*0,2=52,65

Відпускна ціна виробника з ПДВ:

263,25+52,65=315,9

Ціна оптової торгівлі:

315,9+10=325,90

Ціна роздрібної торгівлі:

325,90+15=340,90

72 Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,95 коп., рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс євро-5,49 грн). Визначити ціну реалізації, а також суму ПДВ і акцизного збору.

Прибуток на 1 л спрту:

0,95*0,25=0,24

Оптова ціна виробника:

0,95+0,24=1, 19

Акциз в грн.:

3*5,49=16,47

Відпускна ціна виробника без ПДВ

16,47+1, 19=17,66

Сума ПДВ:

17,66*0,2=3,53

Відпускна ціна виробника з ПДВ:

17,66+3,53=21, 19


73.

Визначити ціну пропозиції і витрати товаровиробника, якщо ціна реалізації товару вроздріб складає 100 грн. частка оптової і роздрібної націнки - відповідно 15 і 20%. Рентабельність продукції - 30%.

Сума роздрібної націнки:

100*20/120=16,67

Продажна ціна оптового посередника:

100-16,67=83,33

Сума оптової націнки:

83,33*15/115=10,87

Відпускна ціна підприємства з ПДВ:

72,46-12,08=60,38

Прибуток виробника:

60,38*30/130=13,93

Собівартість продукції (витрати виробника):

60,38-13,93=46,45


74

Визначити ціну, при якій фірма одержить найбільший прибуток, користуючись методом скороченої собівартості

Ціна одиниці продукції

20

19

17

Сума змінних затрат

8,3

8,2

8

Маржинальний прибуток

11,7

10,8

9

Очікуваний обсяг продаж

200

350

420

сумарний маржинальний прибуток

2340

3780

3780

Постійні затрати на весь випуск

1300

1300

1300

Прибуток від реалізації

1040

2480

2480


Перший варіант ціни:

Прибуток на одиниці продукції:

168-140=28

Прибуток на всьому випуску:


Случайные файлы

Файл
132543.rtf
12721.rtf
129779.rtf
243.rtf
CBRR5741.DOC




Чтобы не видеть здесь видео-рекламу достаточно стать зарегистрированным пользователем.
Чтобы не видеть никакую рекламу на сайте, нужно стать VIP-пользователем.
Это можно сделать совершенно бесплатно. Читайте подробности тут.